زنجیر کوچک آموزش تئاتر نمایش استانی

زنجیر کوچک: آموزش تئاتر نمایش استانی جشنواره استان فارس اجرای تئاتر عمومی تئاتر مساجد

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بی‌اطلاعی وزیر سابق از نامه جنجالی احمدی‌نژاد

حامیان دیروز احمدی‌نژاد این روزها بر سر دوراهی مانده‌اند که آیا باید سکوت کنند یا راهشان را از او جدا کنند؛ تردیدی که به وضوح می‌توان در صحبت‌های نمایندگان جناح

بی‌اطلاعی وزیر سابق از نامه جنجالی احمدی‌نژاد

بی اطلاعی وزیر سابق از نامه جنجالی احمدی نژاد

عبارات مهم : افشاگری

حامیان دیروز احمدی نژاد این روزها بر سر دوراهی مانده اند که آیا باید سکوت کنند یا راهشان را از او جدا کنند؛ تردیدی که به وضوح می توان در صحبت های نمایندگان جناح راست مشاهده کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛«اگر چند سال پیش بود تا اسمش می آمد بدون لکنت شروع می کردند به صحبت کردن از نقاط قوت او و دولتش ولی امروز بر سر دوراهی مانده اند؛ با مکث های طولانی از احمدی نژاد و این روزهای او می گویند. بحث بر سر افشاگری هایی است که یا از تریبون احمدی نژادی ها بیان می شود یا از تریبون مدافعان دیروز و مخالفان امروز پاسخ گفته می شود. مسئله ای که باعث می شود این پرسش در ذهن نقش ببندد که آیا همه این مباحث امروز برملا شده است است یا هر لحظه بوده و بنا به مصلحت یا سیاسی کاری پنهان مانده و بازگو نشده اند؟ اگر صحبت از گذشته است آیا امروز که دیگر کار از کار گذشته و آب بر زمین ریخته مطرح می شود؟ سوالی که هنگامی که آن را با نمایندگان اصولگرا و حامیان دولت نهم و دهم در میان می گذاریم گهگاه تلاش می کنند از پاسخ دادن شانه خالی کنند.

پایداری ها هم پا بعد کشیدند

بی‌اطلاعی وزیر سابق از نامه جنجالی احمدی‌نژاد

کمتر کسی است که گریبان دریدن های جبهه پایداری جهت احمدی نژاد را به یاد نداشته باشد به خاص هنگامی که قرار بود از او در صحن علنی مجلس پرسش شود، حالا دبیر جبهه پایداری در خراسان رضوی بعد از مدت ها سکوتش را می شکند و واکنش‌ها این روزهای احمدی نژاد را غیر قانونی معرفی می کند.

نصرالله پژمانفر راجع به افشاگری های مدیر دولت نهم و دهم به خبرآنلاین می گوید: من این ها را افشاگری نمی دانم بلکه رفتاری است که نه منطق و نه دفاعی پشت آن دارد.

حامیان دیروز احمدی‌نژاد این روزها بر سر دوراهی مانده‌اند که آیا باید سکوت کنند یا راهشان را از او جدا کنند؛ تردیدی که به وضوح می‌توان در صحبت‌های نمایندگان جناح

او ادامه می دهد: آیا این مردها و افراد دیگر فکر می کنند اپوزیسیون نظام هستند و نمی خواهند در چارچوب نظام پرسشها خود را حل کنند. گاهی این مباحث از سوی افرادی در خارج از کشور که نظام و قانون اساسی ما را قبول ندارند مطرح می شود و می خواهند شایعه درست کنند که آنها تکلیفشان روشن است ولی این افراد اگر حرفی دارند باید از مدار قانون پرسشها خود را به پیش ببرند.

پژمانفر که اشاره اش به صحبت های احمدی نژاد راجع به قوه قضائیه و مسئولان آن بود گفت: افراد اگر به شخص و دادگاهی اعتراض دارند باید از مسیر قانونی مطرح کنند. آیا ما حق داریم هر چیزی به دستمان رسید را اعلام کنیم؟ به نظرم آنها دارند واکنش‌ها خلاف قانون انجام می دهند؟

وقتی صحبت به افشاگری های مسئولان و وزرا راجع به تخلفات احمدی نژاد رسید از او پرسیدیم آیا افشاگری هایی که این روزها علیه احمدی نژاد مطرح می شود، امروز عنوان می شود. آیا در همان زمانی کسی صحبتی نکرد؟ گفت: من زیاد از این صحبت نمی کنم و این نخستین بار است در مورد احمدی نژاد حرف زدم.

بی‌اطلاعی وزیر سابق از نامه جنجالی احمدی‌نژاد

فرار رو به جلوی آقای وزیر

محمد مهدی زاهدی که زمانی سکان وزارت علوم دولت نهم را بر عهده داشت و در دولت دوم احمدی نژاد در کسوت سفیر راهی سفارتخانه کشور عزیزمان ایران در مالزی شد همچنان با وجود سیل انتقادات نسبت به مدیر دولت نهم و دهم تلاش می کند خوی محافظه کاری اش را حفظ کند. هنگامی که از او راجع به افشاگری های این روزهای احمدی نژاد و منتقدان احمدی نژاد از او پرسیدیم ابراز بی اطلاعی کرد. جالب آن که او امروز نماینده مجلس است و نه اطلاعی از بیانات احمدی نژاد راجع به قوه قضائیه و شخصیت های قضایی دارد و نه از نامه سرگشاده چیزی می داند.

حامیان دیروز احمدی‌نژاد این روزها بر سر دوراهی مانده‌اند که آیا باید سکوت کنند یا راهشان را از او جدا کنند؛ تردیدی که به وضوح می‌توان در صحبت‌های نمایندگان جناح

او به خبرآنلاین گفت: من قسم می خورم که در اینترنت نیستم و نمی دانم چه گفته شده است است و چه اظهاراتی مطرح شده. او گفت باید از خودشان بپرسید علت این صحبت ها چیست.

زاهدی در ادامه تلاش کرد روی صحبت را از احمدی نژاد و دولتش بچرخاند و آن را متوجه دولت کنونی کند: ما به آرامش نیاز داریم تا بتوانیم در سایه وحدت امور را به جلو ببریم که در این راستا دولت می تواند بیشترین اقدام را داشته باشند. دولت شعار می دهد ما اعتدالیم ولی امروز چقدر از نیروهای اصولگرا را کنار گذاشته اند؟ نیروهایی که در دولت گذشته کارها خوبی داشته اند امروز دولت کنار گذاشته است.

بی‌اطلاعی وزیر سابق از نامه جنجالی احمدی‌نژاد

زاهدی حتی از بیانات همکاران سابق خود در دولت هم ابراز بی اطلاعی کرد و هنگامی که راجع به افشاگری ها علیه احمدی نژاد از او پرسیدیم گفت من هیچ اطلاعی از این پرسشها ندارم.

تمایل جهت حفظ احمدی نژاد

حسینعلی حاجی دلیگانی از آن نمایندگان اصولگرا است که از مهم ترین نقادان دولت امروز محسوب می شود. او راجع به افشاگری های احمدی نژادی ها در شرایط حاضر و بعد از آن که از قدرت دور شده است اند گفت: هر کسی که صحبتی دارد، باید آن را مطرح و براق سازی کند و از حسابرسی هم ترسی نداشته باشد ولی این که بعضی شروع می کنند به طرح مسائلی که از اساس واقعیت ندارد این رفتاری قابل درک نیست.

وقتی پای چرایی این رفتارها به میان آمد، گفت: من راجع به علت این رفتارهای او به جمع بندی نرسیدم و بسیار به دنبال این هستم که بدانم چطور می شود یک فردی که زمانی ادعاهای آنچنانی داشت امروز این چنین سخن می گوید و واکنش‌ها می کند.

از آنجایی که یک طرف ماجرا به منتقدان احمدی نژاد و افشاگری های آنها علیه او ختم می شود یک پرسش این بود که آیا امروز بعضی مسئولان بعضی حقایق را راجع به احمدی نژاد مطرح می کنند در حالی که می توانست همان وقت که او بر سر قدرت بود بیان شود. حاجی دلیگانی در پاسخ به این پرسش گفت: این یک انتقاد جدی است که آیا هنگامی که یک فرد از قدرت کنار می رود به او نقد می کنند؟ اگر نمی دانستند و امروز فهمیده اند باید از مسیر قانونی برخورد را شروع کنند و اگر می دانستند آیا همان وقت بیان نکردند.

نماینده اصولگرای شاهین شهر که بلاخره تصمیم گرفت راجع به علت واکنش‌ها این روزهای احمدی نژاد صحبت کند گفت: آن چه در مورد واکنش‌ها احمدی نژاد برداشت می شود این است که به نظر می رسد او نمی خواهد فضای مطرح بودن را از دست بدهد و چون همواره می خواهد در محور توجهات باشد و تلاش می کند این کانون را حفظ کند. او از این طریق می خواهد خودش را در صدر اخبار نگه دارد.

او روی سخنش را به سمت منتقدین احمدی نژاد چرخاند و با انتقاد از افرادی که امروز علیه احمدی نژاد صحبت می کنند گفت: اغلب افرادی که امروز لب به انتقاد باز می کنند آن وقت مسئولیت داشته اند و اگر مطلبی است باید در آن مقطع مطرح می کردند.احمدی نژاد باید حفظ شود در نظام ما نباید افراد را به علت رفتارهایی که غیر قابل قبول هم است بیرون کنیم طبیعتا با این واکنش‌ها عملا آنها را به سمت دیگرانی سوق دادیم که می توانند از آنها استفاده کنند.

راهی جهت مطرح شدن

محمد فرهنگی نماینده اصولگرای مردم تبریز و عضو هیات رئیسه مجلس نیز نظری مشابه حاجی دلیگانی داشت او نیز راجع به رفتارهای امروز فردی که زمانی کاندیدای جبهه راست بود و تمام قد از او حمایت می کردند به خبرآنلاین گفت: این شیوه ای است جهت مطرح کردن خودشان. ْنها احساس کرده اند به مرور وقت در حال فراموش شدن هستند جهت همین به دنبال سوژه هایی هستند که آنها را در اذهان زنده نگه دارد ولی بداخلاقی هایی که انجام می دهند مطلقا قبول نیست؛ آیا که بسیاری از این انتقادات آنها به وقت مسئولیتشان برمی گردد.

البته فرهنگی راجع به افشاگری های امروز دیگر مسئولان علیه احمدی نژاد ترجیح داد پرسش را پاسخ ندهد.»

واژه های کلیدی: افشاگری | مسئولان | احمدی نژاد | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog