زنجیر کوچک آموزش تئاتر نمایش استانی

زنجیر کوچک: آموزش تئاتر نمایش استانی جشنواره استان فارس اجرای تئاتر عمومی تئاتر مساجد

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انتقاد از یک اتفاق عجیب سینمایی در ارمنستان

یک پخش‌کننده بین‌المللی از یک اتفاق عجیب در ارمنستان و نمایش عمومی چهار فیلم ایرانی بدون هیچ اجازه و هماهنگی با صاحبان ایرانی آثار خبر داد. .

انتقاد از یک اتفاق عجیب سینمایی در ارمنستان

انتقاد از یک اتفاق عجیب سینمایی در ارمنستان

عبارات مهم : ایران

یک پخش کننده بین المللی از یک اتفاق عجیب در ارمنستان و نمایش عمومی چهار فیلم ایرانی بدون هیچ اجازه و هماهنگی با صاحبان ایرانی آثار خبر داد. .

محمد اطبایی که پخش بین المللی فیلم هایی همچون «نفس» و «لانتوری» را در اختیار دارد در گفت وگویی با ایسنا، بیان کرد: اخیرا یک انجمن فیلم در ایروان ارمنستان برنامه ای با عنوان «سینمای معاصر ایران: صداهای جدید» را برگزار کرده و در آن بدون هماهنگی و اجازه از پخش کننده های بین المللی چهار فیلم «نفس»، «لانتوری»، «ابد و یک روز» و «متولد ۶۵» اقدام به پخش آن ها در چند روز از ماه آبان و نیز هفتم آذرماه کرده است.

وی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان می دهد مسئولیت این برنامه با فردی است که دی وی دی های ارائه شده است به جشنواره «زردآلوی طلایی ایروان» را مورد استفاده قرار داده هست، افزود: از آنجا که جهت مطلع شدن از رویدادهای متفاوت جهانی و پخش فیلم ها به طور مرتب در شبکه مجازی جست وجوهایی را انجام می دهم از طریق شبکه شبکۀ اجتماعی فیس بوک مطلع شدم که این چهار فیلم در چنین برنامه ای در ارمنستان آن هم بدون هیچ توافق و تماسی با پخش کنندگان به نمایش عمومی گذاشته شده است اند.

او با بیان اینکه به جز دو فیلمی که خودش مسئولیت پخش بین المللی آن ها را بر عهده دارد، با نسرین میرشب به عنوان پخش کننده فیلم «ابد و یک روز» هم تماس داشته و او هم از این ماجرا اظهار بی اطلاعی کرده هست، ادامه داد: پیگیری های صورت گرفته با انجمن فیلم به این جا رسید که آن ها بابت این اتفاق عذرخواهی و تأکید کردند که نمایش فیلم ها بدون فروش بلیت و صرفا در یک کلوب با تماشاگر محدود بوده است ولی هیچ کدام از این ها توجیه کننده اقدام انجام شده است نیست.

اطبایی اضافه کرد: اعتراض من جهت اینکه مشخص شود این نسخه های فیلم از کجا به دست ارزش رسیده هست، نتیجه دقیقی نداشت آیا که آن ها مدعی بودند یکی از کسانی که به عنوان نماینده جشنواره زردآلوی طلایی به جشنواره جهانی فیلم فجر آمده بود، دی وی دی های این چهار فیلم را از بازار و فروشگاه های کشور عزیزمان ایران خریداری کرده که از نظر من قابل قبول نیست، آیا که این فیلم ها در ارمنستان با زیرنویس انگلیسی نمایش داده شده است در صورتی که نسخه های موجود در بازار کشور عزیزمان ایران زیرنویس انگلیسی ندارد.

وی همچنین گفت: بنابراین پیگیری های ما نشان می دهد نسخه هایی که جهت بازبینی به جشنواره زردآلوی طلایی ارائه شده است بود در این برنامه اکران شده است است و این اقدام بسیار جای تعجب دارد، آیا که متأسفانه جشنواره زردآلوی طلایی خیلی به فیلم های ایرانی توجه نشان نمی دهد ولی از آن طرف می بینیم که برنامه ای با عنوان «سینمای معاصر ایران» برپا می کنند و این دو در تناقض است چون که اگر واقعا خواستار توجه به سینمای معاصر کشور عزیزمان ایران هستند، می توانند به طور رسمی در جشنواره خود چنین هدفی را دنبال کنند.

اطبایی در آخر با اشاره به اینکه مسئولان این برنامه بعد از اعتراض های انجام شده است گفته اند که نمایش فیلم «متولد ۶۵» را به عنوان آخرین اثری که قرار بود اکران شود متوقف می کنند، گفت: این راه حل با توجه به آنچه پیش آمده کافی نیست چون ما به جشنواره اعتماد کرده بودیم و آن ها باید پاسخگو باشند، به همین علت پیگیری و اعتراض را جهت رسیدن به نتیجه و اینکه به طور دقیق مشخص شود از چه طریق این فیلم ها به این برنامه راه یافته اند، ادامه می دهیم.

انتقاد از یک اتفاق عجیب سینمایی در ارمنستان

واژه های کلیدی: ایران | نمایش | ایرانی | برنامه | جشنواره | پخش کننده | ارمنستان | اتفاق عجیب | پخش کننده فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog