زنجیر کوچک آموزش تئاتر نمایش استانی

زنجیر کوچک: آموزش تئاتر نمایش استانی جشنواره استان فارس اجرای تئاتر عمومی تئاتر مساجد

گت بلاگز فارس اجرای عمومی تئاتر مساجد در ماه رمضان

مدیر واحد نمایش حوزه هنری فارس با اشاره به راه‌اندازی کانون‌های تئاتر در مساجد استان از اجرای عمومی تئاترها در ماه رمضان خبر داد.

اجرای عمومی تئاتر مساجد در ماه رمضان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ اصغر گروسی مدیر واحد نمایش حوزه هنری استان فارس با بیان اینکه مضمون تئاترهایی که در مساجد اجرا می شود، اخلاقی یا پرسشها مبتلا به همان محله است گفت: این نوع تئاترها به لحاظ زمانی کوتاه است و اجراها باید بین 2 نماز یا بعد از نماز جماعت برگزار شود.

عبارات مهم : آموزش

گروسی با اشاره به اینکه تئاتر مساجد خوابیدن جهت تربیت بازیگران و صورت های معروف جوان و نوجوان هست، افزود: براساس فراخوانی که به همه مساجد استان فارس داده شده است کانون های تئاتر مساجد راه اندازی شده است که نخستین ثمره آن اجرای عمومی تئاترها در ماه رمضان هست.
وی با بیان اینکه در تئاتر مساجد از بازیگر، نمایش نامه و سالن حرفه ای استفاده نمی شود، ادامه داد: دانش آموزان و نوجوانان بازیگران این نوع نمایش هستند و به همین علت آموزش رکن اساسی این نوع تئاتر است.
گروسی بیان کرد: در حال حاضر 5 شهرستان استان فارس به عنوان پایلوت جهت آموزش تئاتر مسجد گزینش شدند.
وی اظهار داشت: شهرستان های استهبان، خرمبید، فسا و کازرون از جمله این شهرها هستند که کارگاه های عملی جهت آموزش آن ها برگزار می شود.
گروسی با بیان اینکه برگزاری جشنواره استانی تئاتر مساجد در نیمه دوم سال از دیگر برنامه های حوزه هنری است تصریح کرد: فعال کردن گروه های تئاتر مساجد و رونق این نوع تئاتر از بااهمیت ترین اهداف برگزاری این جشنواره هست.

مدیر واحد نمایش حوزه هنری استان فارس گفت: 2 اثر کفش اثر صادق فرمانی از مسجد شهدای سلطان آباد و میراث اثر اصغر گروسی کاری از حوزه هنری نمایندگان استان فارس در این دوره از جشنواره هستند.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: آموزش | تئاتر | نمایش | استانی | جشنواره | استان فارس | اجرای تئاتر عمومی | تئاتر مساجد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog